Βόλεϊ Παμπαίδων: Ήττα από τον Ηρακλή στην πρεμιέρα του final 4

Η ομάδα Βόλεϊ Παμπαίδων του ΑΡΗ ηττήθηκε με  3-0 σετ από τον Ηρακλή στην πρεμιέρα του Final4.

Στην αρχή του πρώτου σετ οι δυο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ, με τον Ηρακλή με ένα σερί 4-0 να κάνει  το 14-18, προβάδισμα που διατήρησε μέχρι το τέλος του σετ (20-25).

Ο ΑΡΗΣ στο δεύτερο σετ ξεκίνησε εντυπωσιακά με 4-0, αλλά ο Ηρακλής μείωσε σε 7-6. Στη συνέχεια το σετ ήταν ισορροπημένο με τον ΑΡΗ να προηγείται με 18-16, αλλά και πάλι ο Ηρακλής πέρασε μπροστά με 19-20. Όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες με τον Ηρακλή να κάνει το 2-0 σετ με 23-25.

Στο τρίτο και τελευταίο σετ αν και ο Ηρακλής προηγήθηκε με 12-18, ο ΑΡΗΣ μείωσε σε 16-20, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη και δέχτηκε την ήττα με 3-0 και 16-25.

Τα σετ: 0-3 (20-25, 23-25, 16-25)