Μπάσκετ Εφήβων: Ήττα από τη ΔΕΚΑ

Η ομάδα Μπάσκετ Εφήβων του ΑΡΗ ηττήθηκε από τη ΔΕΚΑ με 70-85, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Οι «κιτρινόμαυροι» ξεκίνησαν καλύτερα, προηγήθηκαν με 25-16 στην πρώτη περίοδο και με 42-39 στο ημίχρονο. Ο αγώνας ήταν κλειστός και στο 30’ το σκορ ήταν 56-58, όμως στην τέταρτη περίοδο η ΔΕΚΑ πήρε διαφορά και έφτασε στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 25-16, 42-39, 56-58, 70-85

Διαιτητές: Αθανασιάδης Αθ.-Σμπρίνης

ΑΡΗΣ (Κεσαπίδης-Μήτσικας): Μπίκιας, Φουλίδης 2, Βενετίδης 5(1), Καζαμίας 14, Στογιάννης, Χατζηλάμπρου 22(3), Πουρλίδας 4, Σιμεόνοφ, Βασιλάκης 6, Φωτιάδης 8(1), Κασιάνος 5, Γιαννίκος 4.

ΔΕΚΑ (Νικολαϊδης-Χατζηβρέττας): Μακαρατζής 9, Κεχαγιάς, Μανασής 12, Ιωαννίδης 5(1), Χαρτώνας 8(1), Κωστούλας, Στράντζαλης 9, Μουτάφης 27(3), Σαμοντούροβ, Κωνσταντινίδης, Σεκερτζής.