Βόλεϊ Ανδρών: Ήττα του ΑΡΗ στην Ορεστιάδα

Η ομάδα Βόλεϊ Ανδρών του ΑΡΗ ηττήθηκε με 3-0 σετ από τον Άθλο Ορεστιάδας, στο πλαίσιο της 3ης  αγωνιστικής της Pre League.

Ο ΑΡΗΣ ξεκίνησε το πρώτο σετ βρισκόμενος πίσω στο σκορ ακόμα και με έξι πόντους, ωστόσο στη συνέχεια ισορρόπησε το παιχνίδι, το οποίο πήγαινε πόντο-πόντο (19-19,20-20,21-21,22-22), αλλά όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες και οι γηπεδούχοι πήραν το πρώτο σετ με 25-22.

Στο δεύτερο σετ οι γηπεδούχοι ήταν πιο συγκεντρωμένοι και το κατέκτησαν με 25-17, ενώ στο τρίτο σετ η ομάδα του ΑΡΗ το πάλεψε, ωστόσο ηττήθηκε με 25-23.

Τα σετ: 25-22, 25-17,25-23 (3-0).

Διαιτητές: Μυλωνάκης, Ιωαννίδης, Γραμματεία: Σαρδάνη, Παρατηρητής: Σαρδάνης.

Α.Σ. ΑΘΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Χαράλαμπος Σταματόπουλος): Ριζόπουλος, Στοϊλούδης, Φερέιρα Πεντ., Φερέιρα Ντα Σίλβα, Αλεξάκης, Σκαρλατίδης / Σαββόγλου (λ), Αρχοντούδης (λ), Ράπτης, Καζαντζίδης.

Α.Σ. ΑΡΗΣ (Σπύρος Γκολίτσης): Γκόρτσανιουκ, Καρατζάς, Κάβουρας, Πεντίδης, Μπρουνέτ, Γραμμενούδης / Τσαδήμας (λ), Γκρουμούσας (λ), Μάντζιος, Γιαμακίδης, Μανωλάκης.