Βόλεϊ Ανδρών: Ήττα από την Κέρκη

Η ομάδα βόλεϊ ανδρών του ΑΡΗ ηττήθηκε με 1-3  σετ από τον Α.Σ. Κέρκης εντός έδρας, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Pre League.

Στο πρώτο σετ και οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο χωρίς να μπορούν να ξεφύγουν στο σκορ, ωστόσο στο πιο κρίσιμο σημείο, οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν συγκεντρωμένοι και κατέκτησαν το σετ με 22-25. Στο δεύτερο σετ, οι «κιτρινόμαυροι» μπήκαν πιο δυνατά και προηγήθηκαν με 4-1, ωστόσο η Κέρκη ισοφάρισε και στη συνέχεια πήρε μεγάλο προβάδισμα και κατ’ επέκταση έκανε το 0-2 σετ με 18-25.

Ο ΑΡΗΣ από την αρχή είχε τον έλεγχο του τρίτου σετ, βρισκόμενος μπροστά στο σκορ και κατακτώντας το εύκολα με 25-16. Στο τέταρτο και τελευταίο σετ και ενώ οι «κιτρινόμαυροι» βρίσκονταν μπροστά με 12-9, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν με δικό τους σερί να περάσουν μπροστά και να πάρουν το σετ με 21-25 και κατ’ επέκταση τη νίκη.

Τα σετ: 1-3 (22-25, 18-25, 25-16, 21-25).