Βόλεϊ Ανδρών: Τρομερός ΑΡΗΣ με ανατροπή  έφυγε με το «διπλό» από τον ΟΦΗ

Βόλεϊ Ανδρών: Τρομερός ΑΡΗΣ με ανατροπή έφυγε με το «διπλό» από τον ΟΦΗ

Η ομάδα Βόλεϊ Ανδρών του ΑΡΗ με τρομερό σθένος και ανατροπή κέρδισε με 3-2 σετ τον ΟΦΗ εκτός έδρας στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Pre League.

Το πρώτο σετ ήταν πλήρως ισορροπημένο με τις δυο ομάδες να μην μπορούν να ξεφύγουν στο σκορ. Στο πιο κρίσιμο σημείο ο ΑΡΗΣ κατάφερε να κάνει το 18-20 με τον ΟΦΗ όμως να ισοφαρίζει άμεσα σε 20-20, αλλά τους «κιτρινόμαυρους» να παίρνουν το πρώτο σετ με 23-25.

Στο δεύτερο σετ, ο ΟΦΗ προηγήθηκε με 6-3 αλλά ο ΑΡΗΣ με ένα εκπληκτικό σερί 6-0 πέρασε μπροστά με 8-12. Οι Κρητικοί μείωσαν σε 14-16 και πέρασαν μπροστά με 22-20, κατακτώντας το σετ με 25-21.

Στο τρίτο σετ ο ΟΦΗ προηγήθηκε με 10-8 και αύξησε τη διάφορε με 16-11, κάνοντας το 2-1 σετ με 25-20.

Στο τέταρτο σετ ο ΑΡΗΣ προηγήθηκε με 6-10 και 9-13. Ο ΑΡΗΣ διατήρησε το προβάδισμα με 13-18. Ο ΟΦΗ μείωσε σε 18-19. Ο ΑΡΗΣ ξανά αύξησε τη διαφορά με το 19-22 και έστειλε το ματς σε ται-μπρέικ με 22-25.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε με 3-0 με τους «κιτρινόμαυρους» να μειώνουν σε 5-3. Οι «κιτρινόμαυροι» με ένα σερί 5-0 μείωσαν σε 11-10 και ισοφάρισαν σε 12-12. Ένας τρομερός ΑΡΗΣ και παρά την αποβολή του προπονητή, Άκη Χατζηαντωνίου στο τάι-μπρέικ, πήρε τη νίκη με 15-13.

Τα σετ: 2-3 (23-25, 25-21, 25-20, 22-25, 15-13)