Μπάσκετ Νεανίδων: Ήττα στην παράταση από τον Παναθλητικό

Μετά από έναν δραματικό αγώνα, η ομάδα Μπάσκετ Νεανίδων του ΑΡΗ ηττήθηκε στο «Nick Galis Hall» από τη ΧΑΝΘ με 51-56 στην παράταση, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Οι «κιτρινόμαυρες» είχαν το προβάδισμα και στο ημίχρονο προηγήθηκαν με διαφορά εννέα πόντων (29-20). Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενες «γύρισαν» το ματς, το οποίο οδηγήθηκε στην παράταση κι εκεί η ομάδα των Συκεών πήρε τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 11-8, 29-20, 38-34, 48-48 (κ.δ.), 51-56.

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος-Τσαμπούρη): Καρβουνιάδου 17(2), Κυρπιζλίδου 10, Παρακεντέ 8(2), Βαλαβάνη, Καλόγηρου, Παπαχρήστου, Ρίμπα, Βλάχου 4, Εφραιμίδου 12(2).

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Σαριδάκη 2, Αντωνίου 18(2), Τσινασλανίδου 1, Παπαδοπούλου 12(2), Ντολοπούλου 4, Βασιλείου 6, Παντώτη 8(1), Σύρπα, Κοφινά 5(1).