Μπάσκετ Γυναικών: Διπλό του ΑΡΗ στο Ιβανώφειο (54-60)

Η ομάδα Μπάσκετ Γυναικών του ΑΡΗ συνέχισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α2, κερδίζοντας τον Ηρακλή στο Ιβανώφειο με 54-60.

Ήταν η 3η νίκη σε τέσσερις αγώνες για την ομάδα του Σίμου Συρόπουλου, η οποία «σκαρφάλωσε» στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο (19-19) ο ΑΡΗΣ πήρε το προβάδισμα (24-32). Ο Ηρακλής πλησίασε στην 3η περίοδο (38-43), αλλά οι «κιτρινόμαυρες» κράτησαν τη νίκη. Η Παναγιώτα Τσαμπούρη με 22 πόντους και 6 τρίποντα, ήταν η πρωταγωνίστρια για τον ΑΡΗ.

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 24-32, 39-43, 54-60

ΗΡΑΚΛΗΣ (Αστεριάδης-Κολοκυθάς): Πετρίδου 7(1), Γιαννούδη 13(1), Παπαροιδάμη 5, Πετρίδου, Σωτηρέλη, Ουζούνη 11, Λογδανίδου 18(2), Γιαννουσίου, Μελενικιώτου.

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου 4, Κυρπιζλίδου 1, Τζημορώτα 8, Τσιαρσιώτη, Τσαμπούρη 22(6), Παπαϊωάννου 6, Δροσούνη 8, Βλάχου, Νταουντάκη, Μιχαηλίδου 11.