Χάντμπολ Παίδων: «Με το δεξί» ο ΑΡΗΣ

Η ομάδα Χάντμπολ Παίδων του ΑΡΗ ξεκίνησε «με το δεξί» τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα. Στο πρώτο τους αγώνα μετά από μια αναβολή και ένα ρεπό, οι Παίδες μας νίκησαν στο ντέρμπι την ομάδα του Φοίβου με 31-30.

Σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι η ομάδα μας δεν ξεκίνησε καλά και στο ημίχρονο βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμα και με πέντε γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο με βελτιωμένη άμυνα γύρισε το παιχνίδι και βρέθηκε μπροστά με τρία τέρματα. Ο Φοίβος κατάφερε να ισοφαρίσει σε 30-30 όμως η ομάδα μας κατάφερε να πάρει την νίκη με πέναλτι στα τελευταία 30″.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-7, 6-10, 8-14, 12-17, 15-19 (ημχ), 17-20, 21-21, 24-23, 27-25, 29-27, 31-30.

ΑΡΗΣ (Μωυσής): Φίλιος 4, Χριστοδουλίδης, Τσουρίδης, Δημουλιός 8, Κωτούλας, Τζέλη 6, Ποτουρίδης 8, Μεταξάς 1, Κατσούνης 4, Αργυρακάκης.

Φοίβος (Μπιζέτας): Μπρούνης, Τσιλόγλου, Αρβανιτάκης, Πανιώτης, Τζιάκης, Σαουλίδης 6, Τσάνης, Ανδρίτσος, Ζαφειριάδης, Μπρέγκου, β. Μήντσιος 3, Γιαννακίδης, Φώτκατζικ 11, Τσιρανίδης 4, Μπαλαμπάνης 6, Μ. Μήντσιος.
Διαιτητές: Ανανιάδης – Μπαλάκος. Δίλεπτα: 3-2. Πέναλτι: 4/8 – 5/8.