Πόλο Ανδρών: Ήττα του ΑΡΗ από τον Π.Α.Ο.Κ

Η ομάδα του ΑΡΗ ηττήθηκε από τον Π.Α.Ο.Κ. με 19-11 εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο, με την ομάδα μας να οδηγείται στα αποδυτήρια πίσω με δυο τέρματα (7-5). Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΡΗΣ ξεκίνησε δυνατά και ισοφάρισε σε 8-8, ωστόσο στην πορεία δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα με 19-11.

Ο ΑΡΗΣ παρ’ όλα αυτά έχει παράπονα από ορισμένες υποδείξεις των διαιτητών, ιδιαίτερα στην 3η και 4η περίοδο.

Οκτάλεπτα: 3-2, 4-3, 7-4, 5-2.

Π.Α.Ο.Κ. DOMUS ERGO (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Σαρησάββας, Μηλάς, Προσινικλής Ν. 1, Μαρινάγης Γ., Κεχαλάρης 4, Μιλάρντοβιτς 5, Μαραγκός, Μπαγλατζής, Προσινικλής Π. 1, Κούπμαν 6, Κουγιούνης, Μανθογιάννης, Ιωσήφ 1, Τόττης 1.

ΑΡΗΣ (Μανώλης Γούναρης): Τσακίρης, Μπιτσάκης 1, Ζιούτας, Βικάτος 1, Γιώρτσιος 3, Αλιαπούλιος, Νάνος 1, Ζίτνικ, Παυλίδης 1, Πασματζής, Σολογιάννης 2, Κοστιουτσένκοφ 1, Σαλαμάνης, Κουνέλας 1, Θεοχάρης.

Διαιτητές: Κυράνης Κ., Χατζηγούλας

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας