Μπάσκετ Εφήβων: Εύκολη επικράτηση επί του Ναύαρχου Βότση

Η ομάδα Μπάσκετ Εφήβων του ΑΡΗ κέρδισε με 66-32 τον Ναύαρχο Βότση εκτός έδρας, σημειώνοντας την 6η της νίκη σε εννιά παιχνίδια στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ.

Από την αρχή του αγώνα οι νεαροί αθλητές του ΑΡΗ έδειξαν τη δυναμική τους, οδηγούμενοι στα αποδυτήρια με διαφορά είκοσι όντων (13-33).

Με την έναρξη του  Β’ ημιχρόνου η ομάδα του ΑΡΗ συνέχισε αποφασισμένη για να πετύχει ακόμη μια νίκη, φτάνοντας τη διαφορά-στο τρίτο δεκάλεπτο-στους 26 πόντους (25-51 ) και διατήρησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος, επικρατώντας με 66-32.

Τα δεκάλεπτα: 12-23, 13-33, 25-51, 32-66.

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Λαμπρέλλης

Ναύαρχος Βότσης (Ντίκας – Καλαϊτζής): Σαλαγιάννης 3(1), Σταυριανόπουλος, Κόκκαρης, Βλάχος 2, Ηλιόπουλος 9, Χατζηγιάννης 5(1), Καντέλης 3(1), Κυρίτσης 3(1), Κισσόπουλος 5, Κρέζας, Τσιούμπας 2, Γερασιμίδης.

ΑΡΗΣ (Μήτσικας – Χατζής): Πιάρας, Τσαχτσίρας 8, Βασιλειάδης, Δονάκης 4, Καραγιάννης 14, Σκουλαριώτης 16(2), Χαβαλές 7(1), Λαμπρόπουλος 8, Ζωΐδης 2, Νάκος, Πανούδης 2, Γεροκώστας 5.