Μπάσκετ Εφήβων: Ήττα στο ντέρμπι για τον ΑΡΗ

Η ομάδα Μπάσκετ Εφήβων του ΑΡΗ ηττήθηκε από τον Π.Α.Ο.Κ. με 53-61, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Η ομάδα του Δημήτρη Μήτσικα είχε το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά βρέθηκε στο -6 στο τέλος του ημιχρόνου. Στο 30’ η διαφορά ήταν στο καλάθι (38-40), όμως στην τελευταία περίοδο ο ΑΡΗΣ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Διαιτητές: Δέλλας, Αγραφιώτης.

Τα δεκάλεπτα: 18-17, 27-33, 38-40, 53-61.

ΑΡΗΣ (Μήτσικας – Χατζής): Τσαχτσίρας 5 (1), Βασιλειάδης 3 (1), Δονάκης, Καραγιάννης 9, Καζαμίας, Σκουλαριώτης 10 (3), Χαβαλές 5, Λαμπρόπουλος 10 (1), Ζωΐδης, Νάκος, Πανούδης, Γεροκώστας 11 (1).

Π.Α.Ο.Κ. (Τζώρας – Σταυρόπουλος): Καρπούζης 2, Χαραλαμπίδης, Κωνσταντινίδης 13 (3), Αχτσής, Μουρίκης, Φελάνης, Καρυπίδης 20 (4), Ταχυρίδης 12, Παπαϊωάννου 2, Μουτίδης 3, Καλιοτζής 9, Λέφας.