Ξιφασκία: Δύο μετάλλια για τον ΑΡΗ στο Πανελλήνιο Κύπελλο (photostory)

Ιδιαίτερα επιτυχημένη ήταν η παρουσία του τμήματος Ξιφασκίας του ΑΡΗ, στο Πανελλήνιο Κύπελλο U13 – U10 τοοποίο διεξήχθη στο ΟΑΚΑ.

Οι «κιτρινόμαυροι» έφυγαν από την Αθήνα με δύο μετάλλια στις αποσκευές τους. Συγκεκριμένα, ο Αριστοτέλης Γρόλλιος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία U13, αγωνιζόμενος σ’ αυτήν για πρώτη χρονιά και έχοντας ως αντιπάλους μεγαλύτερους ηλικιακά αθλητές.

Επίσης, ο Προκόπης Κάνταρος πήρε επίσης την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία U10.

Εξαιρετική ήταν και η εμφάνιση της Πανδώρας Γουσοπούλου, η οποία στην κατηγορία U10 κατέκτησε την 7η θέση.

Θετική παρουσία είχαν και οι υπόλοιποι αθλητές και αθλήτριες μας. Ο Ιωάννης Τσουρλίνης αναδείχτηκε 19ος, ο Γεώργιος Μικρόπουλος 28ος, ο Μάριος Αγγελόπουλος 34ος και ο Αλέξανδρος Μαστροθύμιος 53ος,  σε σύνολο 76 αθλητών U13.

Σημαντική ήταν η παρουσία της Μαρίλιας Σεκερτζή στην κατηγορία U10, όπως και της Ολυμπίας Λυγούρα στην U13.

Οι παραπάνω αθλητές και αθλήτριες αποτελούν την επόμενη γενιά των πρωταθλητών Ελλάδας Εφήβων, Παίδων και Κορασίδων που διέπρεψαν τα τρία προηγούμενα χρόνια.

Δείτε το photostory της παρουσίας του ΑΡΗ στο Πανελλήνιο Κύπελλο στη σελίδα του Α.Σ. στο Facebook.