Μπάσκετ Κορασίδων: Ήττα από τον Ιάσωνα Κολωνού

Η ομάδα Μπάσκετ Κορασίδων του ΑΡΗ γνώρισε την ήττα από τον Ιάσωνα Κολωνού με 50-46 στο κλειστό Μελισσίων, στον πρώτο αγώνα της Β’ Φάσης για την πρόκριση στην τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος.

Από την αρχή το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο με τις δυο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ και με τον ΑΡΗ να πηγαίνει μπροστά στα αποδυτήρια με τέσσερις πόντους (21-25).

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να περάσουν μπροστά με 39-37 και ο αγώνας να βρίσκεται στο… «καλάθι» και όλα να κρίνονται στην 4η περίοδο. Όπως προμηνυόταν, το παιχνίδι ήταν κλειστό με τον ΑΡΗ να γνωρίζει την ήττα με 50-46.

Τα δεκάλεπτα: 8-11,21-25,39-37, 50-46.

Ιάσων Κολωνού (Συριοπούλου): Καραγρηγορίου 2, Κυριακούδη 13, Βελέντζα 6, Λέρη 23, Ιντζόγλου 4, Λιντζέρη 2, Δαμίγου.
ΑΡΗΣ (Τσαμπούρη – Συρόπουλος): Τσαχτσίρα, Βαλαβάνη 5, Καλόγηρου 9, Γιάνταη 3, Ρίμπα 13(3), Τόλιου 13, Βλάχου 3.