Μπάσκετ Εφήβων: Άνετη νίκη στο Ιβανώφειο για τον ΑΡΗ (48-89)

Η ομάδα Μπάσκετ Εφήβων του ΑΡΗ κέρδισε άνετα τον Ηρακλή στο Ιβανώφειο με 48-89, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Η ομάδα του Ανδρέα Κεσαπίδη είχε τον έλεγχο από το ξεκίνημα του αγώνα και έκλεισε το ημίχρονο στο 29-41. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΡΗΣ ουσιαστικά «καθάρισε» το ματς, με επιμέρους σκορ 15-27, και στο τέταρτο ανέβασε ακόμα περισσότερο τη διαφορά.

Ο Δονάκης με 21 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ του ΑΡΗ και ακολούθησαν ο Γεροκώστας με 17 και ο Λαμπρόπουλος με 16.

Τα δεκάλεπτα: 15-28, 29-41, 44-68, 48-89.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κουγιουμτζίδης-Αναστασιαδης): Στεργίου 4, Καχριμάνης, Αντώναρος, Χαραλαμπίδης 1, Λάζαρης 9(1), Κομιανίδης 7(1), Μητσόπουλος, Μαυρίδης, Όμο 15, Στογίλκοβιτς, Ακριτίδης 13(2).

ΑΡΗΣ (Κεσαπίδης – Γουλτίδης): Προβατίδης, Κατσαρός 4, Γρηγοριάδης 11(1), Καζαμίας, Γκέκος 4, Δονάκης 21(1), Ηλιόπουλος 2, Λαμπρόπουλος 16(2), Γιαννίκος 5(2), Τσαχτσίρας 9(1), Σιόγκας, Γεροκώστας 17.