Βόλεϊ Γυναικών: Ήττα από τη Λαμία

Η ομάδα Βόλεϊ Γυναικών του ΑΡΗ ηττήθηκε με 1-3 σετ εντός έδρας από τον Α.Ο. Λαμίας, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Volley League.

Ο ΑΡΗΣ ξεκίνησε δυνατά και περίπου στα μισά του σετ πήρε προβάδισμα τριών πόντων (12-9), το οποίο διατήρησε μέχρι το τέλος παρά την πίεση της Λαμίας και το κατέκτησε με 25-21.

Το δεύτερο σετ πήγαινε πόντο-πόντο μέχρι τα μισά, ωστόσο στην πορεία οι φιλοξενούμενες πήραν προβάδισμα πέντε πόντων (10-15). Μετά το time-out από τον προπονητή του ΑΡΗ, Γιάννη Τσαϊρέλη, οι «κιτρινόμαυρες» ισορρόπησαν το παιχνίδι, μειώνοντας στον πόντο (23-24), ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετά και η Λαμία το κατέκτησε με 24-26.

Το τρίτο σετ ήταν αμφίρροπο μέχρι σχεδόν το τέλος με το σκορ να είναι 19-21, ωστόσο στη συνέχεια η Λαμία κέρδισε δυο συνεχόμενους πόντους (19-23) και κατέκτησε το σετ με 21-25. Στο τέταρτο και τελευταίο σετ, ο ΑΡΗΣ ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι τα μισά (13-10), αλλά μετά το time-out από τον προπονητή της Λαμίας, άλλαξε πλήρως η εικόνα. Οι φιλοξενούμενες έκαναν το 16-19 και πήραν τη νίκη με 19-25 και 1-3 σετ.

Τα σετ: 1-3 (25-21, 24-26, 21-25, 19-25).