Κολύμβηση: Πρωταθλητές ξανά και πληθώρα μεταλλίων στο Χειμερινό Πρωτάθλημα! (photostory)

Οι κολυμβητές του ΑΡΗ  αναδείχθηκαν πρωταθλητές και ολοκλήρωσαν άκρως επιτυχημένα τη συμμετοχή τους στο  Χειμερινό Πρωτάθλημα Κατηγοριών Βορρά, στις Κατηγορίες Παμπαίδων – Παγκορασίδων, που διεξήχθη (10-12 Φεβρουαρίου) στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο.

Η ομάδα κολύμβησης του ΑΡΗ κατέκτησε συνολικά εννιά μετάλλια, ενώ αναδείχθηκε πρωταθλήτρια σε τέσσερις (4) από τις έξι (6) κατηγορίες που συμμετείχε. Συγκεκριμένα:

Α.Σ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣ/ΝΙΚΗΣ Παμπαίδων Α

Βαθμοί 360

Α.Σ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣ/ΝΙΚΗΣ Παγκορασίδων Α

Βαθμοί 449

Α.Σ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣ/ΝΙΚΗΣ Παμπαίδων Α και Παγκορασιδων Α Βαθμοί 809

Α.Σ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣ/ΝΙΚΗΣ  Παμπαίδων Β Βαθμοί 432

Όσον αφορά τα αποτελέσματα της δεύτερης και της τρίτης μέρας του Χειμερινού Πρωταθλήματος έχουν ως εξής:

Στη δεύτερη μέρα των Χειμερινών Πρωταθλημάτων, την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν ο Σαντολής Δημήτριος στα 800μ. Ελεύθερο Παμπαίδων με 09:02.80, ο Σιδερής Ιωάννης Παναγιώτης στα 100μ. Ύπτιο Παμπαίδων με 01:11.41 και η Αϊβαζίδη Ανδριάννα στα 100μ. Ύπτιο Παγκορασίδων  με 01:08.73.

Τη δεύτερη θέση και αργυρό μετάλλιο κατέκτησαν ο Κανάρης Δημήτριος στα  50μ. Πρόσθιο Παμπαίδων με 00:37.00, ο Πασχάλης Νικόλαος στα 100μ. Ύπτιο Παμπαίδων με 01:15.06, η Λάκκα Μαρία στα 100μ. Ύπτιο Παγκορασίδων με 01:11.25 και η, Ουζούνογλου Κωνσταντίνα στα 100μ. Πρόσθιο Παγκορασίδων με 01:22.83.

ΠΟΛΥΖΑ ΕΛΙΣΑΒΕΤ

Στην τρίτη μέρα (Κυριακή, 12 Φεβρουαρίου) των Χειμερινών Πρωταθλημάτων Κατηγοριών Βορρά, στις Κατηγορίες Παμπαίδων – Παγκορασίδων, στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο, ο ΑΡΗΣ συνέχισε να πρωταγωνιστεί και να κατακτά μετάλλια.

Συγκεκριμένα, την πρώτη θέση και το χρυσό κατέκτησαν η Πολύζα Ελισάβετ στα 400μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Α με 04:48.48, ο Σαντολής Δημήτριος στα 400μ. Ελεύθερο Παμπαίδων Α με 04:24.63.

Τη δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο κατέκτησαν, ο Γκιώνης Νικόλαος στα 50μ. Πεταλούδα Παμπαίδων Α με 00:29.31, ο Γεωργιάδης Γεώργιος στα 100μ. Πεταλούδα Παμπαίδων με 01:03.02 και η, Ουζούνογλου Κωνσταντίνα στα 200μ. Πρόσθιο Παμπαίδων με 03:00.99.

Την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν, ο Βασιλειάδης Νικόλαος στα 100μ. Πεταλούδα Παμπαίδων με 01:04.86, ο Μαδεμλής Χρήστος στα 200μ. Πεταλούδα Παμπαίδων με 02:30.50, ο Κανάρης Δημήτριος στα 200μ. Πρόσθιο Παμπαίδων με 02:59.26, ο Διαμαντόπουλος Νικόλαος στα 200μ. Πρόσθιο Παμπαίδων με 02:42.13, η Ιώρης Σοφία Μαρία στα 50μ. Πεταλούδα Παγκορασίδων Β με 00:34.19, ο Βασιλειάδης Νικόλαος στα 50μ. Πεταλούδα Παμπαίδων Β με 00:32.18 και η Ουζούνογλου Κωνσταντίνα στα 200μ. Μικτή Ατομική Παγκορασιδων Β  με 02:43.15