Μπάσκετ Παίδων: Άνετη νίκη επί του Ηρακλή

Η ομάδα Παίδων του ΑΡΗ κέρδισε άνετα τον Ηρακλή με 88-39, για το πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ.

Η ομάδα του Δημήτρη Μήτσικα παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Οι «κιτρινόμαυροι» πήραν το προβάδισμα από το ξεκίνημα, έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο στο 25-7 και στο ημίχρονο είχαν διαφορά 30 πόντων, για να «σφραγίσουν» ουσιαστικά τη νίκη. Ο ΑΡΗΣ τελείωσε τον αγώνα με πέντε «διψήφιους» παίκτες.

Διαιτητές: Μιχέλη Ε.-Τσαπόγα

Τα δεκάλεπτα 25-7, 50-20, 65-30, 88-39

ΑΡΗΣ (Μήτσικας-Γουλτίδης): Γκουτζίκας, Βενετίδης, Καζαμίας 12, Γιαννίκος 13(1), Μπιλιόνης 7(1), Κοιλανίτης 4, Σιόγκας 8, Κωνσταντινίδης 2, Μπισκας 12, Γυμνόπουλος, Μεσσηνιώτης 11(3), Κασσιανός 16.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Παπαδόπουλος-Καβαδάκης): Στεργίου 13, Αντώναρος Ι. 14(1), Αντώναρος Θ.  4, Μωυσιάδης 2, Ζάκα, Σωτηριάδης, Ξουλίδης 1, Τζιμούρτος, Φιλλιούδης 8, Γαλάνης.