Μπάσκετ Εφήβων: Στο Final 8 της ΕΚΑΣΘ ο ΑΡΗΣ

Η ομάδα Μπάσκετ Εφήβων του ΑΡΗ κέρδισε με 57-100 τον Μαντουλίδη Β, στον δεύτερο αγώνα της φάσης των «16» του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ, και εξασφάλισε την πρόκρισή της στο Final 8 της Θεσσαλονίκης.

Η ομάδα του Ανδρέα Κεσαπίδη δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο (20-23). Στη δεύτερη περίοδο ο ΑΡΗΣ πήρε διαφορά 18 πόντων (36-54), την οποία αύξησε στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε άνετα στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 20-23, 36-54, 46-78, 57-100.

ΜΑΣ Ε. Μαντουλιδης 2 (Νικολαΐδης-Κουτσοδήμος): Τακιανός, Δουσπίρης 3, Γκιουλέκας 9, Γούσιος 6, Χαρτώνας 13(4), Πηλίδης 3, Τσάκος 9(3), Καμπερίδης, Αραμπατζής 2, Τιτόπουλος 4, Ζάχος 4, Παναγιωτίδης 4.

ΑΡΗΣ (Κεσαπίδης-Γουλτίδης): Κυργάκης, Γκλιάνας 8, Γρηγοριάδης 20(2), Καζαμίας 11, Γκέκος 12(1), Δονάκης 14(1), Ηλιόπουλος 2, Λαμπρόπουλος 12(1), Τσαχτσίρας 1, Σιόγκας 6, Γεροκώστας 14.