Βόλεϊ Γυναικών: Μία νίκη και μία ήττα με Παρτιζάνι στην Κορυτσά

Μία νίκη και μία ήττα για την ομάδα βόλεϊ Γυναικών του ΑΡΗ, στα φιλικά που έδωσε στην Κορυτσά απέναντι στην Παρτιζάνι Τιράνων.

Την Παρασκευή (27/9) η ομάδα μας κέρδισε την ισχυρή αντίπαλο με 3-1 σετ (22-25, 25-17, 25-18, 25-23) πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση. Σήμερα (28/9) ο ΑΡΗΣ γνώρισε την ήττα από την αλβανική ομάδα, με 3-1 σετ. Η Παρτιζάνι προηγήθηκε με 2-0 σετ (25-21,25-18), τα κορίτσια του Γιάννη Τσαϊρέλη μείωσαν σε 2-1 (14-25) και το τέταρτο σετ χάθηκε στις λεπτομέρειες με 25-23. Πραγματοποιήθηκε και ένα πέμπτο σετ, στο οποίο η ομάδα μας κέρδισε με 21-25.

Ο προπονητής του ΑΡΗ έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα εν όψει της νέας σεζόν και έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλες οι αθλήτριες.

Ο σύλλογος μας ευχαριστεί θερμά τους ανθρώπους της Παρτιζάνι για την άψογη φιλοξενία τους και τους εύχεται καλή επιτυχία στους αγώνες του Champions League.