Τρία μετάλλια για τους πυγμάχους του ΑΡΗ στη Λεμεσό

Εξαιρετικός ήταν ο απολογισμός για τον ΑΡΗ, στους διεθνείς αγώνες πυγμαχίας Lemesia boxing cup που πραγματοποιήθηκαν στην Λεμεσό της Κύπρου από 11 έως 13 Οκτωβρίου.

Οι αθλητές του ΑΡΗ κατέκτησαν δύο αργυρά και ένα χάλκινο μετάλλιο. Τα αργυρά μετάλλια κατέκτησαν ο Μανώλης Κουλούρης στην κατηγορία Παίδων στα 50 κιλά και ο Γιώργος Κωνσταντινούδης στην κατηγορία Παμπαίδων στα 46 κιλά, ενώ το χάλκινο μετάλλιο κρέμασε στο στήθος του ο Νίκος Τσολάκης στα 48 κιλά στην κατηγορία των Παμπαίδων.

Ο προπονητής του τμήματος Πυγμαχίας, Γιώργος Γκαβέζος, έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την απόδοση των αθλητών του και είναι ιδιαίτερα αισιόδοξος για τη συνέχεια των αγώνων, που περιλαμβάνει τη συμμετοχή στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων – Παμπαίδων που θα πραγματοποιηθεί στην πόλη της Καβάλας από 17 έως 20 Οκτωβρίου.