Beach Wrestling: Πέμπτος στον κόσμο ο Κουλουχίδης στο Κατάρ

Την πέμπτη θέση στους Παγκόσμιους Παράκτιους Αγώνες οι οποίοι έλαβαν χώρα στο Κατάρ, κατέλαβε στο Beach Wrestling ο Γιώργος Κουλουχίδης.

Ο πρωταθλητής του ΑΡΗ συμμετείχε στο Β’ Γκρουπ των 80 κιλών. Στον πρώτο αγώνα κέρδισε με 3-0 τον Μπακχίντ Μπαντρ από το Κατάρ και στον δεύτερο με 4-1 τον Πορτογάλο Εντμίλσον Μπρίτο Γκόμεζ. Στον τρίτο αγώνα ηττήθηκε από τον Τούρκο Σαμί Εφέ Ουνάλ με 1-0 και στον τέταρτο από τον Ουκρανό Βασίλ Μιχαΐλοφ με 3-0.

Ο Κουλουχίδης ολοκλήρωσε μία μεγάλη χρονιά που περιλάμβανε ένα επίπονο πρόγραμμα, με συμμετοχή σε έξι παγκόσμια τουρνουά, κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Κροατίας και το ασημένιο στην τελική κατάταξη των τεσσάρων Παγκοσμίων Τουρνουά, όπως επίσης και τη δεύτερη θέση στους Μεσογειακούς Αγώνες.

Ο Α.Σ. ΑΡΗΣ συγχαίρει τον πρωταθλητή μας για την πορεία του και του εύχεται ακόμα περισσότερες διακρίσεις στο μέλλον.