Πυγμαχία: Δύο χρυσά και δύο ασημένια μετάλλια για τον ΑΡΗ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (photos)

Τέσσερα μετάλλια, δύο χρυσά και δύο ασημένια, ήταν ο εξαιρετικός απολογισμός των πυγμάχων του ΑΡΗ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων – Παμπαίδων και Κορασίδων – Παγκορασίδων, το οποίο έλαβε χώρα στην Καβάλα.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν ο Μανώλης Κουλούρης, στην κατηγορία Παίδων στα 52 κιλά και ο Γιώργος Κωνσταντινούδης, στην κατηγορία Παμπαίδων στα 46 κιλά. Ο Κουλούρης, μάλιστα, αναδείχτηκε πρωταθλητής Ελλάδας για τρίτη συνεχόμενη χρονιά.

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν η Δέσποινα Κοντέλη, στην κατηγορία Παγκορασίδων στα 43 κιλά και ο Παναγιώτης Καζνέσης, στην κατηγορία Παμπαίδων στα 52 κιλά. Πολύ καλή παρουσία είχε και ο Νίκος Τσολάκης στην κατηγορία Παμπαίδων στα 48 κιλά.

Ο Α.Σ. ΑΡΗΣ συγχαίρει τους αθλητές/τριες του τμήματος Πυγμαχίας και τους εύχεται ακόμα περισσότερες επιτυχίες στο μέλλον.