Μπάσκετ Γυναικών: Άνετη νίκη (88-57) επί του Πανοράματος

Η ομάδα μπάσκετ Γυναικών του ΑΡΗ πέτυχε άνετη νίκη επί του Πανοράματος στο «Nick Galis Hall» με 88-57, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2.

Ο αγώνας ήταν «κλειστός» για ένα ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτριες του Σίμου Συρόπουλου «πάτησαν γκάζι» και με ένα επιμέρους 21-10 στο τρίτο δεκάλεπτο, πήραν διαφορά άνω των 20 πόντων, την οποία αύξαναν συνεχώς στην τέταρτη περίοδο, με αποτέλεσμα το τελικό 88-57.

Τέσσερις παίκτριες του ΑΡΗ είχαν διψήφιο αριθμό πόντων, με πρώτη την Νάστου η οποία σημείωσε 29 πόντους με 4 τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 24-23, 46-36, 67-46, 88-57.

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος) Εφραιμίδου, Νταουντάκη 3, Μαρίνη 18 (2), Παπαϊωάννου 4, Τσαμπούρη 14(2), Ευσταθίου, Σλούκα 12(2), Βεντούρα 2, Καζαμία 4, Νάστου 29 (4), Κασαπίδη 2, Βλάχου.

ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Μαυρίδης) Νάκη 2, Ριτζαλέου 2, Καζαντζή Στ 8(2), Σιακαβάρα 3(1), Καζαντζή Β 21(4), Νικολαίδου 2, Σταματιάδου 13, Δαιμονάκου 6, Βαλσαματζή, Χατζηθεοδώρου, Δέλλιου.