Μπάσκετ: Σημαντικό «διπλό» για τις Γυναίκες του ΑΡΗ στην Πυλαία

Σημαντικό «διπλό» πήρε η ομάδα Μπάσκετ Γυναικών του ΑΡΗ στην Πυλαία από την τοπική Α.Ε., με 55-61, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2.

Η ομάδα του Σίμου Συρόπουλου στηρίχτηκε σε δύο εξαιρετικά δεκάλεπτα, το πρώτο και το τρίτο. Ο ΑΡΗΣ είχε το προβάδισμα από το ξεκίνημα (11-26) και όταν η γηπεδούχος ομάδα πλησίασε στους 4 πόντους (29-33 ημίχρονο), έκανε μία πολύ καλή τρίτη περίοδο όπου πήρε διαφορά 12 πόντων. Οι «κιτρινόμαυρες» κράτησαν το προβάδισμα ως το τέλος και έφτασαν στην πέμπτη νίκη τους σε επτά αγώνες, που τους κρατά στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, ένα βαθμό πίσω από τον Παναθλητικό Συκεών.

Τα δεκάλεπτα: 11-26, 29-33, 39-51, 55-61.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Χρυσοστομίδου, Αντωνιάδου 7, Γράψα 2, Λάλου 17, Τσιαμπάζη 2, Πετρίδου 6(1), Παπαρδέλα 6, Δεληγιάννη 12, Κουρατόρα 3(1).

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Καζαμία, Καρβουνιάδου 2, Μαρίνη 19(1), Στεργάκη, Τσαμπούρη 10(1), Ευσταθίου, Σλούκα 9(1), Βεντούρα 2, Νάστου 17, Κασαπιδη 2, Κυρπιζλίδου.