Μπάσκετ: Ακόμα μία νίκη για τους Εφήβους του ΑΡΗ (56-74)

Ακόμα μία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η ομάδα Εφήβων Μπάσκετ του ΑΡΗ, η οποία πέρασε από τη Νέα Ραιδεστό με 56-74, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ .

Η ομάδα του Τάσου Κουγιουμτζίδη πήρε το προβάδισμα στη δεύτερη περίοδο και στο τρίτο δεκάλεπτο έκανε το ξέσπασμα, όπου με ένα επιμέρους 6-18 ουσιαστικά καθάρισε τον αγώνα. Ο Νετζήπογλου με 34 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ του ΑΡΗ, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι χρησιμοποιήθηκαν και τρεις παίκτες γεννημένοι το 2004, οι Πανούδης, Βασιλειάδης και Μισαϊλίδης.

Τα δεκάλεπτα: 15-13, 34-38, 40-56, 56-74.

ΝΕΑ ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ: Μαντάς 2, Λαζαρίδης 2, Ζέρβας 2, Παπουτσίδης 6 (1), Σιμανδούρας 7 (1), Φουρλακίδης 4 (1), Χαρίστος 10 (2), Κιόσια-Κρίστι 23.

ΑΡΗΣ: Ζεϊμπέκης 6 (2), Βουρτζούμης 12 (2), Δρουμαλιάς 4, Χρυσανθάκης, Παπαδόπουλος, Καλαϊτζάκης 8 (1), Πανούδης 2, Ανδρέου 5 (1), Νετζήπογλου 34, Βασιλειάδης 1, Μισαϊλίδης, Χασάπης 2.