Ποδόσφαιρο Γυναικών: Καρέ νικών με εμφατικό τρόπο (0-5)

Την τέταρτη νίκη της σε πέντε αγώνες στον Α’ Όμιλο του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής πέτυχε η ομάδα Ποδοσφαίρου Γυναικών του ΑΡΗ, η οποία κέρδισε τις Βασίλισσες Ξάνθης με 0-5 και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον Π.Α.Ο.Κ.

Οι «κιτρινόμαυρες»… καθάρισαν τον αγώνα από το πρώτο ημίχρονο, προηγούμενες με 0-3. Αυτό έδωσε την ευκαιρία στην τεχνική ηγεσία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε πολλές παίκτριες, στο δεύτερο ημίχρονο.

Το σκορ για τον ΑΡΗ άνοιξε η Κοκοβιάδου στο 25’. Στο 38’ η Προξένου έγραψε το 0-2 και στο 44’ η ίδια παίκτρια έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας. Στο 55’ η Μοσχίδου έκανε το 0-4 και το σκορ έκλεισε η αθλήτρια που το άνοιξε, η Κοκοβιάδου, στο 67’.