Ποδόσφαιρο Γυναικών: Επιβλητικός ο ΑΡΗΣ με Αγροτικό Αστέρα (4-1)

Η ομάδα Ποδοσφαίρου Γυναικών του ΑΡΗ κέρδισε άνετα τον Αγροτικό Αστέρα Αγίας Βαρβάρας με 4-1, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής.

Ήταν η πέμπτη νίκη σε έξι αγώνες για τις «κιτρινόμαυρες», οι οποίες ουσιαστικά χρειάστηκαν ένα ημίχρονο για να «καθαρίσουν» τον αγώνα. Συγκεκριμένα, στο πρώτο μισό προηγήθηκαν με 3-0, μη δίνοντας περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο.

Το σκορ άνοιξε στο 10’ η Τζόρτζεβιτς, ενώ το 2-0 έκανε οκτώ λεπτά αργότερα η Κοκοβιάδου. Στο 40’ η Προξένου πέτυχε το τρίτο γκολ του ΑΡΗ, στέλνοντας την ομάδα στα αποδυτήρια με σαφέστατο προβάδισμα. Οι φιλοξενούμενες μείωσαν στο 60’ με τη Βίσμπα και το τελικό 4-1 έγραψε η Σαββίδου στο 80’.