Ποδόσφαιρο Γυναικών: Ισοπαλία με τη Δόξα Δράμας (1-1)

Ισόπαλη με σκορ 1-1 ήρθε η ομάδα Ποδοσφαίρου Γυναικών του ΑΡΗ με τη Δόξα Δράμας, σε αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής, η οποία διεξήχθη στο γήπεδο του Αγίου Βασιλείου.

Ο ΑΡΗΣ ήταν κυρίαρχος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, όμως δεν κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή του σε νίκη. Έχασε, μάλιστα, μοναδική ευκαιρία για να «αγκαλιάσει» τους τρεις βαθμούς, όταν στο 79’ η Μαλισιώρα αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε η Κοκοβιάδου.

Οι φιλοξενούμενες άνοιξαν το σκορ στο 10’ με την Μπαντή. Στη συνέχεια ο ΑΡΗΣ πήρε τα ηνία και κατάφερε να ισοφαρίσει με την Τζόρτζεβιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, παρά την υπεροχή τους, οι «κιτρινόμαυρες» δεν κατάφεραν να σκοράρουν.