Μπάσκετ Κορασίδων: «Με το δεξί» ο ΑΡΗΣ, 62-75 τον Π.Α.Ο.Κ.

Η ομάδα Μπάσκετ Κορασίδων του ΑΡΗ ξεκίνησε «με το δεξί» τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας τον Π.Α.Ο.Κ. στο κλειστό της Πυλαίας με 62-75.

Οι «κιτρινόμαυρες» πήραν τον έλεγχο από το ξεκίνημα του αγώνα. Έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο στο 11-15 και στο ημίχρονο αύξησαν τη διαφορά στους 15 πόντους (23-38). Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντεπιτεθούν και μείωσαν στους έξι πόντους (44-50), όμως ο ΑΡΗΣ κράτησε το προβάδισμα και το αύξησε στην τέταρτη περίοδο, φτάνοντας στο 62-75.

Τα δεκάλεπτα: 11-15, 23-38, 44-50, 62-75.

Π.Α.Ο.Κ. (Παπαδοπουλος-Αγγελίδης): Γρηγορίου 4, Μηνοβγίδου, Στεφανάκη 12(1), Τόλη 5, Παντώτη 35(2), Κεσίδου 6(1), Γιαννακάκη, Καπόνη, Σούμπαση.

ΑΡΗΣ (Τσαμπούρη-Συρόπουλος): Παρακεντέ 5, Βαλαβάνη 8, Αθανασίου 14, Καπουκρανίδου 6, Καλόγηρου 8(2), Παπαχρήστου 18, Ρίμπα 16(1), Τόλιου.