Πυγμαχία: «Χρυσός» ο Κωνσταντινούδης, «χάλκινος» ο Τσολάκης

Με επιτυχία ολοκλήρωσαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις οι πυγμάχοι του ΑΡΗ στο διεθνές τουρνουά πυγμαχίας MINOAS BOXING CUP, το οποίο πραγματοποιήθηκε στο Ηράκλειο της Κρήτης από τις 28 έως τις 30 Ιουλίου.

Ο Πέτρος Κωνσταντινούδης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Παμπαίδων στα 42 κιλά, ενώ ο Νικόλαος Τσολάκης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Παίδων στα 54 κιλά.

Είναι χαρακτηριστικό ότι ο Κωνσταντινούδης βραβεύτηκε από τον διοργανωτή, αφού ο τελικός τον οποίο κέρδισε αναδείχτηκε ως ο καλύτερος της διοργάνωσης. Ο επόμενος αγωνιστικός στόχος του αθλητή μας είναι το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Παμπαίδων, το οπαίο θα πραγματοποιηθεί στο Σαράγιεβο της Βοσνίας.

Πολλά συγχαρητήρια και στους δυο αθλητές μας για τις επιτυχίες στους. Το τμήμα πυγμαχίας του Α.Σ. ΑΡΗΣ θα ήθελε να συγχαρεί και να ευχαριστήσει τον διοργανωτή του τουρνουά Ανδρέα Γιαννακόπουλο για τη φιλοξενία.